Srdce

Žena jako zářící lotos

Qigong pro ženy

Ikona čínské medicíny

Harmonizace hormonálního systému

menstruační bolesti, menopauzální diskomfort, atp.
Ikona čínské medicíny

Podpora léčby a léčba

Cysty, myomy, zatvrdliny prsou, nádory atp.
Objevení vnitřní krásy

Uvolnění zablokovaných emocí, pochopení sama sebe

ztotožnění se s vnitřní ženou a svojí krásou

Qigong zářícího lotosu pro ženy

Jedná se o sestavu automasáží, stimulace akupresurních bodů, tibetské zvukové cvičení, sestavu Lotos vyrůstající z vody a další cvičení, která působí pozitivně na ženský organismus.

Qigong (čchi kung) zářícího lotosu je ženský program posilující zdraví, který nabízí praktickou medicínu – méně prostředků pro lepší zvládání změn, které jsou přirozenou součástí života žen. Program v ideálním případě nabízí možnost oživení zdraví bez závislosti na lécích nebo nutnosti operace, ale také podporuje rychlejší zotavení se, pokud jsou tato opatření nezbytná.
Tělo ženy skrývá různá tajemství. Můžeme poznat mnoho sestav cvičení Qigong (cchi kung, čchi kung). Ale jen občas v nich je možné objevit prvky hodicí se pouze pro ženy. Proto vznikl systém cvičení, který jsem se naučila a nyní ho ženám v České republice předávám. Je to systém Qigong zářícího lotosu (Radiant Lotus Women´s Qigong).
S Qigongem a Tai ji jsem začala v roce 2007. Čas pokračoval a já potkávala zajímavé učitele a směry. Po několika letech jsem uvnitř sebe slyšela volání: 
Chci cvičit Qigong zaměřený pro ženy. Neznala jsem nikoho, kdo by takové cvičení dělal, tak jsem otevřela moudrou knihu internetovou a po chvilce našla učitelku Daisy Lee. Nebylo jinak možné, než že za ní jet a učit se přímo od ní:)
Už pouze představa pohybu začíná rozprouďovat energii čchi v těle. Proto má Qigong smysl i pro lidi ležící.
Dnes je mnoho systémů: fyzioterapeutických, sportovních, hudebních, které se od cvičení qigong inspirovaly.

Pro inspiraci poznejte jednoduché a účinné cvičení Postoj nejvyšší dokonalosti života, který mi předal učitel Bai Yunqiao.
Systém sestavila Daisy Lee, krásná čínská žena z Hawaie. Jezdí po celém světě a učí toto cvičení.

Čchi kong celostní program, jedná se o psychosomatický přístup, který ženy vede k tomu, aby o sebe pečovaly. Jemné cvičení dovoluje energii čchi volně proudit v energetických kanálech – meridiánech a současně pomáhá snížit stres. V souhrnu je přes 70% nemocí zapříčiněno stresem, čchi-kung může být efektivním katalyzátorem, protože při něm člověk prožívá vnitřní klid, přirozený stav mysli i těla, celkově si tedy organismus může odpočinout.
Lektorka Qigongu Petu Arcimičová

Proč je Čchi-kung zářícího lotosu pouze pro ženy?

Počátky menstruačního cyklu, těhotenství (pokud přijde), menopauza a moudrá léta stáří – to vše jsou mezníky v životě ženy. Změny jsou nevyhnutelné a přirozené, přesto je poměrně často stresující vidět naše těla, jak se s věkem mění.

Pokud se naučíme na sebe dívat s milujícím přijímáním během těchto klíčových přechodových období, uvědomíme si, že je možné najít vnitřní mír, radost a smíření i přes životní změny.

Qigong pro ženy: úvodní video

Mé cvičení s Daisy Lee

Qigong pro ženy a menstruace

Proč Qigong pro ženy?

 • Ve světě kde je přirozené dělat vše rozumem, prakticky a s určitou formou bývají vnitřní kvality jemnosti, abstraktivního tvoření a intuitivního jednání opomíjeny. Díky Čchi kung žářícího lotosu, můžeme přijmout a ctít dar být ženou. Důležité pro nás je výběr kvalitního jídla a pití, přesměrování myšlení k pozitivu, vytvoření životních afirmací i záměrů a důvěra, že můžeme vnitřně podpořit naši rodinu a přátelé, aniž bychom se samy cítily vyčerpané. Díky Čchi kung zářícího lotosu se dokážeme postavit do vlastního světla, stát v něm a zářit na všechny okolo, aniž bychom o to nijak zvlášť usilovaly, září to samo
 • Počátky menstruačního cyklu, těhotenství (pokud přijde), menopauza a moudrá léta stáří – to vše jsou mezníky v životě ženy. Změny jsou nevyhnutelné a přirozené, přesto je poměrně často stresující vidět naše těla, jak se věkem mění. Pokud se naučíme na sebe dívat s milujícím přijímáním během těchto klíčových přechodových období, uvědomíme si, že je možné najít vnitřní mír, radost a smíření i přes životní změny.
 • Učení důvěřovat „ženské intuici“ a vyladit svou vnitřní citlivost může být velkým darem. Nezávisle na věku nám tyto kvality mohou pomoci přejít období změn s pružností, přizpůsobením se a vnitřní silou.
 • Zejména pro ženy mohou hormonální a emoční stresy znamenat nahromadění disharmonií v těle, které později mohou vést k onemocněním neboli ne-mocem jako menstruační bolest, bulky v prsu, cysty, nádory a další. Čchi-kung zářícího lotosu je obzvláště cenný se naučit, protože mnoho žen má tendenci skladovat energii emocí v prsou a pohlavních orgánech, místech, která jsou tak citlivá a zranitelná a přitom natolik silná, že dávají nový život ostatním.
 • V jedné z posledních statistik v Americe se odhalilo, že počet žen ve vyspělých populacích, které mají rakovinu prsu, přibývá.
   Čchi-kung zářícího lotosu může hrát zásadní roli v podpoře žen v prevenci a komplexní léčbě těchto „ženských nádorových onemocnění“ jako cvičení podporující uvolnění zablokované energie v ženském těle, během stále se zvyšující relaxace, omlazení a odolnosti k nemocem.
 • Věřím, že pokud čelíte nějaké zdravotní výzvě nebo si přejete vylepšit celkové zdraví, poznáte, že pravidelná praxe těchto jednoduchých cvičení bude přínosem a požehnáním ve vašem životě, tak jako se to stalo i v mém.
Lektorka ženského Qigongu Petu Arci
Lektorka ženského Qigongu Petu Arci

Co mi Qigong pro ženy přinese?

 • Ve světě kde je přirozené dělat vše rozumem, prakticky a s určitou formou bývají vnitřní kvality jemnosti, abstraktivního tvoření a intuitivního jednání opomíjeny. Díky Čchi-kungu žářícího lotosu, můžeme přijmout a ctít dar být ženou. Důležité pro nás je výběr kvalitního jídla a pití, přesměrování myšlení k pozitivu, vytvoření životních afirmací i záměrů a důvěra, že můžeme vnitřně podpořit naši rodinu a přátelé, aniž bychom se samy cítily vyčerpané. Díky Čchi-kungu zářícího lotosu se dokážeme postavit do vlastního světla, stát v něm a zářit na všechny okolo, aniž bychom o to nijak zvlášť usilovaly, září to samo
 • Daisy Lee, čínské ženě která žije na Hawaii byl předán tibetskými, čínskými a západními učitelkami a učiteli pro podporu v dosažení optimálního zářícího zdraví. Já, Petuka a moje mamka Jana jsme byly na certifikačním semináři s Daisy v Polsku v roce 2012. Věřím, že cvičení může pomoci nejen k uvědomění naší osobní cesty, ale i prozářit život lidí, kteří jdou po cestě s námi. Vždy je třeba začít u sebe:)
 • Během semináře budete mít možnost do tohoto systému proniknout hlouběji. Některé prvky se naučíte hned, jiné potřebují více opakování, abyste si je zapamatovaly. Co je ale důležité, užijeme si radost a sílu ženské energie ve skupině, vzájemnou podporu a pochopení.
 • Objevíte dary léčení a také místa na vašem těle, které si o něj žádají.
 • Zvány jsou všechny ženy, které chtějí sdílet kruh v radosti, svobodě a objevování.
 • Nikdo vám nemůže zaručit, že se díky Čchi-kungu zářícího lotosu nebo jiné formě čchi-kungu uzdravíte z nemoci…ale většina praktikujících cítí velký smysl ve vnitřním míru a harmonii a pozitivním posunu ve vnímání svého života. Mnoho žen pozitivně ovlivnily svůj menstruační cyklus, zmenšily nebo zcela odstranily zatvrdliny a cysty v prsou, návaly horka, bolest nebo nepohodlí menopauzy a stvořily harmonické vyladění ženského těla díky pravidelné praxi.
 • Věřím, že pokud čelíte nějaké zdravotní výzvě nebo si přejete vylepšit celkové zdraví, poznáte, že pravidelná praxe těchto jednoduchých cvičení bude přínosem a požehnáním ve vašem životě, tak jako se to stalo i v mém.

Copyright © 2024 Qigong pro ženy. Vytvořil Tomáš Shejbal.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram